Nowy numer 39/2020 Archiwum

Pocieszyć więźniów

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy zachęca do włączenia się w przygotowanie świątecznych paczek dla osadzonych w krakowskich więzieniach.

Organizatorzy akcji chcą, aby osoby pozostające w więzieniach w okresie świąt Bożego Narodzenia mogły doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących. - Chcemy pokazać Kościół, który nie tylko gromadzi się w niedzielę na Mszy św., ale też to, że tworzą go wierni, którzy pamiętają o nawoływaniu Chrystusa do pocieszania więźniów - przypomina o. Rafał Piecha OSTT.

Akcja jest prowadzona już od kilku lat, a dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli w ubiegłym roku udało się przygotować aż 320 paczek. Jak mówi zakonnik, dary są gestem solidarności wobec osadzonych i wnoszą za mur więzienny odrobinę radości w okresie bożonarodzeniowym.

- Kara pozbawienia wolności ma wymiar pokutny, ale nie może być pozbawiona nadziei na to, że życie każdego człowieka, nawet w tak trudnej sytuacji, może się zmienić na lepsze - tłumaczy o. Piecha. Dodaje, że zaangażowanie w inicjatywę jest także realnym sposobem na to, by wypełniać uczynki miłosierdzia.

Aby paczki były jednakowe, zakonnicy prowadzą zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnych produktów, w tym kawy, cukru, słodyczy. Dotychczas zebrano prawie 3,3 tys. zł. Całkowity koszt akcji oszacowano na 7 tys. zł.

Darowizny na paczki można wpłacać na konto Domu Zakonnego Zakonu Przenajświętszej Trójcy do 17 grudnia. Szczegółowe informacje o akcji są dostępne na stronie www.trynitarze.pl.

Paczki przygotowane przez trynitarzy otrzymają więźniowie z trzech krakowskich zakładów penitencjarnych - Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie, Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu oraz Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich.

- Osadzeni reagują na te symboliczne prezenty od nas bardzo pozytywnie - to dla nich nie tylko wsparcie materialne, ale także potwierdzenie, że nie są osamotnieni w czasie Bożego Narodzenia - podkreśla o. Piecha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama