Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przemienić pustynię serca

O tym, że Maryja jest doskonałą przewodniczką i opiekunką na drogach życia, mówił podczas grudniowej "Ewangelizacji na Barce" ks. Marcin Bieniasz SAC.

Zakonnik posługujący na co dzień w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem opowiedział przybyłym o tym, jak dzięki Maryi odkrył swoje powołanie i nie zatracił się w rutynie codzienności.

Bardzo szeroko mówił o swoich doświadczeniach z Medjugorie, gdzie przebywał jako prowadzący rekolekcje. Wyznał, że podczas jednej z modlitw usłyszał w sercu głos Maryi, który mówił, żeby robił wszystko, cokolwiek powie mu Chrystus.

- Nie dowierzałem temu na początku, ale później, już na Górze Objawień, znów usłyszałem wewnątrz siebie głos, który powiedział: "Byłam z tobą od początku, jestem z tobą teraz i będę z tobą zawsze". To odmieniło moje kapłaństwo. Poczułem, że Maryja otworzyła mnie na Bożą łaskę i miłość oraz dała mi nową energię do działania. Tak jest do dziś. I tego życzę także wam - powiedział.

Kapłan odniósł się także do trwającego Adwentu i wskazał, że Bóg zaprasza w nim człowieka na pustynię. - Nie chodzi jednak o takie miejsce w rzeczywistości. Chodzi o pustynię naszych serc - taką przestrzeń w nich, do której często nie wpuszczamy nikogo. Nie możemy jednak budować życia, opierając się tylko na samym sobie. Zaprośmy więc na tę pustynię Boga i Maryję, którzy na pewno przemienią ją w żyzne ogrody - zaapelował na zakończenie.

Grudniowe spotkanie ewangelizacyjne na statku "Aquarius" zakończyła modlitwa uwielbienia. "Ewangelizację na Barce" organizują Krakowska Żegluga Pasażerska, wspólnota namARKA oraz Fundacja nowohuckie.PL i Radio Pallotti.FM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama