Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Choinka pod oknem papieskim zabłyśnie 11. już raz

W sobotę 16 grudnia światełka na bożonarodzeniowej choince przed słynnym oknem przy Franciszkańskiej 3 po raz pierwszy zapali abp Marek Jędraszewski.

Spotkanie przy choince z udziałem metropolity, mieszkańców Krakowa i turystów zapoczątkował przed laty kard. Stanisław Dziwisz, by wspólnie z najmłodszymi wspominać św. Jana Pawła II. Wydarzenie nawiązujące do tradycji stawiania świątecznego drzewka na placu św. Piotra w Rzymie z biegiem czasu stało się również... krakowską tradycją.

W tym roku przed oknem papieskim ustawiona została 18-metrowa jodła. Co ciekawe, drzewko to zostało posadzone w szkółce leśnej Nadleśnictwa Nawojowa w 1978 r., a więc w roku wyboru Karola Wojtyły na papieża.

"Bardzo serdecznie zapraszam rodziców i dzieci na to wydarzenie. Pragniemy, by ono nas połączyło i wspaniale przygotowało do zbliżających się świąt radości i pokoju" - zachęca metropolita krakowski w opublikowanym przez archidiecezję filmie.

Arcybiskup zaprasza do przyjścia mieszkańców wszystkich parafii, a zwłaszcza dzieci, jak również podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także świetlic środowiskowych i różnych wspólnot.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. dla dzieci, której o godz. 15 w klasztorze oo. franciszkanów przewodniczyć będzie metropolita krakowski. Następnie na placu przy Franciszkańskiej 3 odbędzie się świąteczny koncert z udziałem zespołu Arka Noego, a głównym punktem spotkania będzie zapalenie światełek na choince. Na dzieci czeka również wiele innych atrakcji, odwiedzi je bowiem św. Mikołaj, który przyniesie upominki.

Organizatorami wydarzenia są archidiecezja krakowska, Lasy Państwowe oraz TBC Project.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama