Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lider kiboli Cracovii zastrzelony

Krakowska policja rozbiła grupę bandytów należących do środowiska pseudokibiców Cracovii. Mieli oni związek z porwaniem dla okupu ze szczególnym udręczeniem biznesmena.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w Wydziale I Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W jego trakcie prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

15 grudnia nad ranem antyterroryści weszli do mieszkania, w którym mieli dokonać zatrzymania. W trakcie akcji jeden z podejrzanych zaatakował jednak policjanta, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W odpowiedzi jeden z antyterrorystów postrzelił napastnika, który - pomimo szybkiej reanimacji - zmarł.

Aktualnie trwają intensywne czynności procesowe i dopiero po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne dane dotyczące postępowania.

Według nieoficjalnych informacji, zastrzelony mężczyzna to Adrian Z., ps. "Zielony". Był on jednym z liderów pseudokibiców Cracovii. Członkowie rozbitej grupy (w sumie zatrzymanych zostało dziś 6 osób) zajmowali się m.in. wymuszeniami, a ostatnio porwali mężczyznę, który był torturowany.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Alicja
  15.12.2017 17:26
  @Gosc Niedzielny - literówka: "jeden z terrorystów"?
  doceń 0
 • Jacek2
  15.12.2017 18:40
  Czy Redakcja pomogłaby wyjaśnić czytelnikom, kiedy kibic (element najbardziej patriotycznie uświadomionego odłamu naszego narodu) staje się pseudokibicem (kibolem jak w tytule)?
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma