Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Lider kiboli Cracovii zastrzelony

Krakowska policja rozbiła grupę bandytów należących do środowiska pseudokibiców Cracovii. Mieli oni związek z porwaniem dla okupu ze szczególnym udręczeniem biznesmena.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w Wydziale I Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W jego trakcie prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

15 grudnia nad ranem antyterroryści weszli do mieszkania, w którym mieli dokonać zatrzymania. W trakcie akcji jeden z podejrzanych zaatakował jednak policjanta, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W odpowiedzi jeden z antyterrorystów postrzelił napastnika, który - pomimo szybkiej reanimacji - zmarł.

Aktualnie trwają intensywne czynności procesowe i dopiero po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne dane dotyczące postępowania.

Według nieoficjalnych informacji, zastrzelony mężczyzna to Adrian Z., ps. "Zielony". Był on jednym z liderów pseudokibiców Cracovii. Członkowie rozbitej grupy (w sumie zatrzymanych zostało dziś 6 osób) zajmowali się m.in. wymuszeniami, a ostatnio porwali mężczyznę, który był torturowany.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama