Nowy numer 4/2021 Archiwum

Kup ciasto i wspomóż budowę domu

Grupa charytatywna "Szpunt", działająca przy dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim "Beczka" w Krakowie, po raz kolejny zaprasza na akcję "Ciacho za ciacho".

Każda taka inicjatywa prowadzona przez studentów ma inny cel. Najbliższa odbędzie się pod hasłem: "Otwórzmy dom na Bronowicach!".

- Chcemy wesprzeć wspólnotę Chleb Życia, która w Krakowie otworzy dom, gdzie opiekę znajdą osoby chore, ubogie i niepełnosprawne. One bardzo potrzebują tej pomocy, dlatego stwierdziliśmy, że nie możemy pozostać obojętni na te ważne działania podejmowane przez siostrę Małgorzatę Chmielewską, założycielkę wspólnoty - mówi Anna Niezgoda, współorganizatorka kwesty.

Pieniądze na remont zostaną zgromadzone dzięki kiermaszowi ciast, który w niedzielę 17 grudnia odbędzie się na krużgankach dominikańskiego klasztoru. To jednak nie wszystko.

- Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować produktów krakowskich cukierników czy też blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie książek i ręcznie wykonanych świątecznych ozdób - opisuje A. Niezgoda. Uczestnicy zbiórki będą mogli także napić się ciepłych napojów oraz skosztować gofrów i tostów, które będą na nich czekać w specjalnej kawiarence.

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - Choć przychodzący do nas ludzie są w różnym wieku, łączy ich jedno - wielkie serce wrażliwe na potrzebujących. To właśnie dzięki darczyńcom podczas jednej z edycji udało się nam zebrać rekordową kwotę ponad 75 tys. zł. Mamy nadzieję, że i tym razem hojność osób, które nas odwiedzą, będzie bardzo duża - opisuje A. Niezgoda.

Kiermasz charytatywnej grupy "Beczki" organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy kupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Są plany, aby wydarzenie przenieść na pozostałe dominikańskie ośrodki akademickie w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama