Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zrobiło się jakoś anielsko przejdź do galerii

W ludźmierskim sanktuarium ruszyła świetlna iluminacja Maryjnego Ogrodu Różańcowego. W zapalaniu światełek pomagały dzieci w strojach anielskich.

Podczas sobotnich wieczornych rorat kustosz ludźmierskiego sanktuarium ks. Jerzy Filek zauważył, że w kościele zrobiło się jakoś anielsko, bo niemal wszystkie dzieci przyszły w anielskich strojach. I choć "śniega nie nasuło" - bryczkami zaprzężonymi w 3 pary koni dzieci pojechały na ołtarz papieski, wioząc: żłóbek dla Dzieciątka, sianko, dekoracje choinkowe i serduszka z dobrymi uczynkami. 

Była modlitwa za przyczyną świętego Józefa w intencji rodzin. A potem wszyscy zdobili zielone drzewka otaczające Maryję z Józefem, którzy oczekują na narodziny Bożego Syna. Kulminacją sobotniego spotkania było włączenie iluminacji świetlnej Maryjnego Ogrodu Różańcowego.

- Zapraszamy wszystkich do Ludźmierza, aby może wieczorną porą trochę oderwać się od świątecznego zamieszania i poświęcić chwilę na modlitwę - zachęca ks. Jerzy Filek.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma