Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rekordowe "Ciacho za ciacho"

Prawie 83 tys. zł zebrano w czasie niedzielnej akcji. Zostaną one przeznaczone na remont domu dla wspólnoty Dom Chleba w Krakowie.

- To niewątpliwy sukces. Cieszymy się, że cel akcji poruszył serca odwiedzających nasze stoiska, którzy odpowiedzieli tak wielką hojnością. Prawie 83 tys. zł to dotychczas największy wynik naszej inicjatywy, który mocno motywuje do dalszych podobnych działań - mówi Anna Niezgoda, współorganizatorka kwesty.

Jak zapewnia, uzbierane pieniądze bardzo wspomogą przygotowanie w Krakowie budynku dla wspólnoty siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Odpowiednią opiekę otrzymają tam bezdomni, ubodzy, chorzy i niepełnosprawni. - Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom za ich otwarte serca - dziękuje w imieniu organizatorów A. Niezgoda.

Akcja, przygotowana przez grupę charytatywną "Szpunt" z Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka", na jeden dzień zamieniła krużganki krakowskiego klasztoru dominikanów w wielkie stoisko z ciastami, książkami i ozdobami świątecznymi.

Dzięki poprzednim edycjom wydarzenia udało się m.in. zbudować studnię w Sudanie czy kupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Inicjatywa "Ciacho za ciacho" ma zostać rozpowszechniona w innych dominikańskich ośrodkach akademickich w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma