Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekordowe "Ciacho za ciacho"

Prawie 83 tys. zł zebrano w czasie niedzielnej akcji. Zostaną one przeznaczone na remont domu dla wspólnoty Dom Chleba w Krakowie.

- To niewątpliwy sukces. Cieszymy się, że cel akcji poruszył serca odwiedzających nasze stoiska, którzy odpowiedzieli tak wielką hojnością. Prawie 83 tys. zł to dotychczas największy wynik naszej inicjatywy, który mocno motywuje do dalszych podobnych działań - mówi Anna Niezgoda, współorganizatorka kwesty.

Jak zapewnia, uzbierane pieniądze bardzo wspomogą przygotowanie w Krakowie budynku dla wspólnoty siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Odpowiednią opiekę otrzymają tam bezdomni, ubodzy, chorzy i niepełnosprawni. - Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom za ich otwarte serca - dziękuje w imieniu organizatorów A. Niezgoda.

Akcja, przygotowana przez grupę charytatywną "Szpunt" z Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka", na jeden dzień zamieniła krużganki krakowskiego klasztoru dominikanów w wielkie stoisko z ciastami, książkami i ozdobami świątecznymi.

Dzięki poprzednim edycjom wydarzenia udało się m.in. zbudować studnię w Sudanie czy kupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Inicjatywa "Ciacho za ciacho" ma zostać rozpowszechniona w innych dominikańskich ośrodkach akademickich w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama