Nowy numer 39/2020 Archiwum

Niech Boża Dziecina ma was w opiece

Arcybiskup Marek Jędraszewski składa wiernym archidiecezji krakowskiej życzenia świąteczne.

- Po raz pierwszy stąd, z Franciszkańskiej 3, przesyłam jak najbardziej serdeczne życzenia błogosławionych i pięknych świąt Bożego Narodzenia - mówi na początku nagrania dostępnego na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube metropolita krakowski.

Następnie zachęca diecezjan, żeby nie traktowali nadchodzących dni świątecznych jako kolejnych w ich życiu, ale by jeszcze bardziej odkrywali w tym czasie wielką i przejmującą miłość Boga.

- Boga, który tak bardzo nas umiłował, że zesłał swojego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne - wyjaśnia, dodając, że to dojście do wiecznej szczęśliwości jest sensem życia człowieka.

- Tę drogę trzeba odbyć tak, jak to śpiewali aniołowie w Betlejem - oddając Bogu Najwyższemu chwałę, a jednocześnie doświadczając tego, co znaczy pokój. Pokój dawany naszym sercom i umysłom przez samego Boga - mówi, zaznaczając, że tym pokojem wierzący powinni dzielić się z wszystkimi.

- Bo te święta Bożego Narodzenia muszą być właśnie takie - pełne radości, pośród której chcemy wysławiać Boga. Także poprzez śpiew naszych cudownych kolęd i pastorałek. Chcemy te kolędy śpiewać sercem pełnym pokoju i radości. A są to skarby, który przynosi nam ze sobą narodzona w betlejmskiej grocie Boża Dziecina - tłumaczy.

Hierarcha życzy również, aby Nowonarodzony dawał radość i pokój miastom, wsiom i całej ojczyźnie. - Temu wielkiemu dobru, któremu na imię Polska. Temu dobru, któremu chcemy służyć, budując dobro i miłość w naszych sercach i dzieląc się nią ze wszystkimi. Życzę więc wszystkim pięknych, wspaniałych świąt. Niech Boże Dziecina ma każdą i każdego z was w swojej opiece. Szczęść Boże! - kończy swoje życzenia abp Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama