Nowy numer 40/2020 Archiwum

Epifania z pallotynami

Tuż przed uroczystością Objawienia Pańskiego w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia odbędą się specjalne "rekolekcje dla Krakowa i całego świata".

Wydarzeniu, które potrwa od 3 do 6 stycznia, będzie towarzyszyć hasło: "Bóg, który pozwala się znaleźć tym, którzy Go nie szukają”. Jak mówi s. Monika Cecot SAC, temat nie jest przypadkowy.

- Wiele osób mija uroczystość Objawienia Pańskiego bez jakiekolwiek zastanowienia, dlatego chcemy przypomnieć, że Pan Bóg przychodzi przecież do każdego człowieka. Także do tego, który wcale Go nie szuka. To otwiera nas na prawdę, że Jezus niesie zbawienie wszystkim, bez wyjątku - wyjaśnia.

Ks. Łukasz Gołaś SAC, współodpowiedzialny za spotkanie, dodaje, że Epifania stanowi też święto jedności Kościoła. - Nasz założyciel, św. Wincenty Pallotti, chciał, by uroczyste obchody Objawienia Pańskiego ukazywały rozmaitość Kościoła, która jest jego niewątpliwą ozdobą. Podczas tych dni będziemy się więc zastanawiać, jak wykorzystać to bogactwo, by zbudować prawdziwe zjednoczenie - zapowiada.

Każdego dnia rekolekcje będą zaczynać się w kościele parafialnym (Kraków-Nowa Huta, ul. Bulwarowa 15a)ul. Mszą św. o godz. 18. Codzienne rozważania o konieczności ożywienia wiary i rozpalenia miłości oraz o potrzebie niesienia ich do ludzkośc,i poprowadzi inny duchowny, a ich tłem będą sylwetki pallotyńskich świętych.

Pierwszego dnia konferencję wygłosi ks. Adrian Galbas SAC, przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego z Poznania, a patronem rozważań będą bł. Józef Stanek i bł. Józef Jankowski. Kolejne dni rekolekcji poprowadzą natomiast bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Pomagać im w tym będą dzieje bł. Elżbiety Sanny oraz św. Wincentego Pallottiego.

Ostatni dzień rekolekcji przypadnie już na uroczystość Objawienia Pańskiego. Nastąpi wtedy zakończenie uroczystych obchodów i zawierzenie się Jezusowi Chrystusowi. Wieczorną Eucharystię odprawi bp Damian Muskus.

Wydarzenie "Epifania - rekolekcje dla Krakowa i całego świata" będzie transmitowane w Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.pallotti.fm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama