Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wielkie koncertowanie pod Giewontem przejdź do galerii

W kościele Świętego Krzyża odbyło się wielkie koncertowanie. Wystąpili znani podhalańscy muzycy na czele z Janem Karpielem Bułecką.

Na koncert kolęd i pastorałek z terenów Podhala, Spisza i Orawy w wykonaniu Jana Karpiela Bułecki wraz z zespołem muzykantów z tych wszystkich regionów przybyło bardzo wielu wiernych, także turystów, którzy zjechali na okres świąteczno-noworoczny do Zakopanego. 

Jan Karpiel Bułecka bardzo ciekawie opowiadał o powstawaniu niektórych. Przytoczył też historię niektórych dawnych instrumentów, które ciągle wykorzystują podhalańscy muzycy. 

Do wspólnego kolędowania w kościele Świętego Krzyża zaprosił też zespół "Turliki". 

- Niezmiernie cieszymy się z tych wszystkich koncertów i tego, że mocnymi głosami witaliśmy Bożą Dziecinę - podkreśla ks. Mariusz Dziuba, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Zakopanem. Jednocześnie za pośrednictwem "Gościa Niedzielnego" duchowny przekazuje wszystkim świąteczne pozdrowienia prosto spod Giewontu. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma