Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Dla dzieci w Syrii i Libanie przejdź do galerii

Prawie 100 małych górali w dwunastu grupach w ramach Kolędników Misyjnych wyruszyło 26 grudnia głosić Dobrą Nowinę po Poroninie. W tym roku wspólnym kolędowaniem Podhalanie wspierają dzieci z Syrii i Libanu.

Na uroczystej Mszy św. 26 grudnia ks. proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 84 kolędników, z 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszyły kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem. - Niesiemy dobrą nowinę o Bożej Dziecinie po całej naszej parafii, po wszystkich miejscowościach. Ale przede wszystkim łączymy się duchowo z chrześcijanami w Syrii i Libanie - podkreślał ks. Parzygnat. 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza, michalitka. Wpierają ją katechetki i rodzice.

W tym roku Kolędnicy Misyjni podczas odwiedzin w domach zwracają uwagę innych na trudną sytuację swoich rówieśników w Syrii i Libanie, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. - Po raz kolejny podejmujemy modlitwę o pokój w świecie, a także zbieramy fundusze na rzecz ofiar wojny - komentuje s. Nazariusza.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma