Nowy numer 34/2019 Archiwum

Trzej Królowie pod Tatrami

Akcje charytatywne, wspólne kolędowanie, jasełka, konkursy - wszystko to będzie częścią orszaków, które 6 stycznia odbędą się w wielu miejscowościach na Podhalu.

W Zakopanem przemarsz wyruszy z sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Po Eucharystii o godz. 11 uczestnicy przejdą w uroczystym pochodzie ulicami: Krupówki, Kościeliską do starego kościoła na Pęksowym Brzyzku, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek z towarzyszącymi zespołami regionalnymi.

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli zostanie zorganizowany w stolicy Podhala. Po Mszy św. o godz. 12 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa uczestnicy wydarzenia przejdą przy śpiewie kolęd na nowotarski rynek. Podczas orszaku odbędzie się konkurs na najlepsze rodzinne przebranie kolędowe, a na rynku zostanie ustawiona żywa szopka. Organizatorzy zapowiadają również wiele innych atrakcji. Wolontariusze w ramach akcji "Mędrcy dla Wschodu" będą z kolei zbierać dobrowolne ofiary do puszek na rzecz polskich szkół na Ukrainie.

W Orszaku Trzech Króli już po raz kolejny wyruszą mieszkańcy Poronina. Początek od Mszy św. o godz. 11. O tej samej godzinie rozpocznie się Orszak Trzech Króli w Ludźmierzu.

Ciekawie zapowiada się także Orszak Trzech Króli w Rabce, gdzie podczas jego trwania zostanie zorganizowany konkurs na najpiękniejszą przestrzenną Gwiazdę Betlejemską. Gwiazda - statyczna lub ruchoma, dowolnych rozmiarów i wykonana w dowolnej technice z uwzględnieniem elementów regionalnych - może być pracą indywidualną lub zbiorową (rodzinną, klasową). Pracę należy zaprezentować podczas orszaku (6 stycznia), a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w rabczańskim amfiteatrze, gdzie zakończy się pochód. Mieszkańcy Rabki i kuracjusze wyruszą z kościoła św. Tereski. W wydarzeniu wezmą, jak zawsze, udział uczniowie Szkoły dla Dzieci Niewidomych w Rabce.

W Zawoi Orszakowi Trzech Króli będzie towarzyszyć Wielki Turniej Charytatywny o Koronę Trzech Króli, rozegrany pomiędzy samorządowcami, władzą sądowniczą, policją i przedsiębiorcami. Orszak uświetni Babiogórska Orkiestra Dęta. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na dzieci z problemami rozwojowymi.

W rejonie Podhala i w okolicach orszaki zaplanowano jeszcze m.in. w Chochołowie, Makowie Podhalańskim i Suchej Beskidzkiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL