Nowy numer 33/2019 Archiwum

Moje Betlejem u Gaździny Podhala przejdź do galerii

Skaldowie wystąpili w Ludźmierzu z programem Leszka Aleksandra Moczulskiego "Moje Betlejem".

Bracia Zielińscy, Jan Budziaszek i inni muzycy związani z zespołem Skaldowie pokazali na koncercie "Moje Betlejem", że są w świetnej formie, choć na scenie występują od 50 lat.

Ich przyjazd do Ludźmierza był trochę jak rekolekcje prowadzone przez J. Budziaszka. Perkusista opowiadał o tym, że najtrudniej było mu nauczyć się przebaczenia. - "Wierzysz, że Bóg narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada ci, jeśli nie narodzi się w tobie" - mówił muzyk, cytując Adama Mickiewicza.

Pełen kościół ludzi z zapartym tchem słuchał J. Budziaszka oraz Jacka, Andrzeja i Gabrysi Zielińskich. Towarzyszyła im schola ludźmierska - młodzi oazowicze, którzy pięknie zaśpiewali ze Skaldami. J. Budziaszek żartował, że grupę z Podhala Skaldowie na stałe zatrudnią do projektu "Moje Betlejem".

Skaldowie w Ludźmierzu na sam koniec sprawili wszystkim przemiłą niespodziankę i zagrali swoje znane hity - "Z kopyta kulig rwie"i "Listonosza". Do ostatniego utworu zachęcił ich ks. kustosz Jerzy Filek, który na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa.

W niedzielę w Ludźmierzu wystąpili jeszcze chór Gorce z Nowego Targu i orkiestra dęta z Zielonek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL