Nowy numer 33/2019 Archiwum

Darczyńcom dziękujemy!

Podczas 8. krakowskiego Orszaku Trzech Króli padł rekord zbiórki na rzecz mieszkań wspieranych prowadzonych przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. W puszkach znalazło się ponad 54 tys. zł!

Takiej sumy nie udało się zebrać w żadnej z 5 poprzednich przeprowadzanych 6 stycznia kwest. W tym roku wolontariusze Dzieła oraz stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zebrali od darczyńców dokładnie 54 386,75 zł.

- Ten wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i bardzo serdecznie dziękujemy krakowianom i turystom. Zwłaszcza za ich hojność, ale też otwartość na problem bezdomności i chęć wsparcia naszych podopiecznych - komentuje Justyna Nosek z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Zebrane pieniądze wspomogą działalność tzw. mieszkań wspieranych dla kobiet i całych rodzin wychodzących z bezdomności i uczących się samodzielności. Obecnie znajduje się w nich 13 osób bez domu. Pieniądze pokryją opłaty za media i wynajem, a także koszty remontów, usunięcia usterek i inne bieżące wydatki.

- Jak widać, kwesta na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio wpisała się na stałe w przeżywanie uroczystości Objawienia Pańskiego w Krakowie. Cieszymy się, że dzięki uczestnikom orszaku w stolicy Małopolski i Kłaju jesteśmy w stanie lepiej pomóc najuboższym w ich dążeniu do osiągnięcia godnych warunków życiowych - dodaje J. Nosek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL