Nowy numer 34/2019 Archiwum

Najwyższe miejsce zbiórki WOŚP

Kasprowy Wierch to najwyżej położone miejsce w Polsce, w którym odbędzie się zbiórka w ramach tegorocznego 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy będzie można spotkać w budynku stacji kolei, w wagonikach, a nawet na stoku!

To już kolejny rok, w którym PKL współpracuje z WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego 26. finału zostaną przeznaczone na wsparcie dla noworodków, m.in. poszerzenie dostępności inkubatorów w szpitalach.

- Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć na Kasprowym Wierchu! Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej bardzo ważnej inicjatywie. Oprócz zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy w naszym ośrodku, przekazaliśmy na licytację pamiątkowy i historyczny fragment liny nośnej eksploatowanej na górnym odcinku kolei Kasprowy Wierch od 1969 roku do maja 2007 oraz sezonowy skipass na Kasprowy Wierch. To nasza symboliczna cegiełka i wsparcie dla działań WOŚP - mówi Łukasz Chmielowski z zarządu PKL.

Link do licytacji przedmiotów zostanie opublikowany na fanpage'u PKL Kasprowy Wierch na Facebooku w niedzielę 14 stycznia.

Na Kasprowym Wierchu jako wolontariusze WOŚP zbiórkę środków prowadzić będą znani narciarze - Andrzej Bargiel oraz Andrzej Osuchowski, a także dwóch pracowników PKL – Andrzej Moskal i Kajetan Morawski.

- Kasprowy Wierch to fantastyczne miejsce. Przyjeżdżający tam narciarze tworzą wielką rodzinę. Cieszę się, że oprócz sportowych inicjatyw angażujemy się także w tak ważne działania charytatywne - mówi Andrzej Bargiel, polski narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista.

Zbiórka na Kasprowym Wierchu będzie trwała w niedzielę 14 stycznia w godzinach kursowania kolei (8:00–16:00).

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL