Nowy numer 33/2019 Archiwum

W niedzielę Msze św. za uchodźców i wygnańców

W Krakowie zostaną one odprawione m.in. w katedrze wawelskiej, bazylice Mariackiej, kościołach dominikanów, jezuitów i franciszkanów.

W drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego - w tym roku to 14 stycznia - Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Towarzyszy mu zachęta do odprawienia Mszy św. w intencji uchodźców i wygnańców. 

W katedrze na Wawelu Msza św. według formularza za uchodźców odprawiona zostanie o godz. 10, a w bazylice Mariackiej będzie on używany podczas wszystkich Mszy św. Do inicjatywy przyłączają się również inne parafie archidiecezji - np. parafia św. Jana Kantego w Krakowie (Msza św. o godz. 17) czy parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rzozowie (o godz. 11.30).

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Mszę św. za uchodźców i wygnańców odprawi w Godzinie Miłosierdzia (godz. 15), zaraz po koronce, ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium. Na Białych Morzach, w sanktuarium św. Jana Pawła II, modlitwa w intencji uchodźców i migrantów odbywać się będzie podczas wszystkich Mszy św., a w szczególności podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi o godz. 11.

Według formularza za uchodźców i wygnańców niedzielne Msze św. będą także odprawiane w krakowskich klasztorach - u dominikanów (o 10.30), jezuitów (kościół św. Barbary, 9.30), franciszkanów (bazylika przy ul. Franciszkańskiej, godz. 19).

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Mszę św. w według formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców" odprawi dla duszpasterstwa rodzin o godz. 10 w Wyższym Seminarium Duchownym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL