Nowy numer 33/2019 Archiwum

Apostolstwo jest wyrazem miłości

Podczas styczniowej "Ewangelizacji na Barce" s. Monika Cecot SAC przekonywała, że odwaga do głoszenia Chrystusa innym rodzi się z przyjęcia Bożych darów.

Odwołała się do Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, i na podstawie przykładu jego życia wyjaśniała, jak ważna jest w życiu wierzącego postawa "3 x P" - pytania, pragnienia i przyjmowania.

Pallotynka zachęcała zebranych do tego, by powracali do pytania Jezusa skierowanego do uczniów: "Czego szukacie?". - Zapragnij, spróbuj, a zobaczysz, jak wielkie rzeczy Pan Bóg przygotował tym, którzy chcą pójść i pragną Go poznawać głębiej. Tym, którzy chcą iść do drugiego człowieka i razem otwierać się na Jego miłość - tłumaczyła 14 stycznia, podczas pierwszego w tym roku ewangelizacyjnego spotkania na statku "Aquarius".

Dodała, że św. Wincenty był zwyczajnym księdzem, który nieustannie pytał. - Zastanawiał się, jak znaleźć człowieka. Miał też ogromną pasję do poznawania Boga. Cały czas jak najlepiej chciał z miłością Pana Boga docierać do człowieka - mówiła.

Podkreślała, że ewangelizacja będzie potrzebna do momentu, w którym wszyscy odkryją prawdziwą miłość - zarówno tę Boską, jak i znajdującą w niej swoje źródło - ludzką. Zakonnica zaznaczyła przy tym, że bycie świadkiem Chrystusa dla bliźnich zaczyna się od przyjęcia Bożych darów.

- Trzeba umieć przyjąć dar życia i tego, kim jestem oraz rozpoznawać Boga w swojej życiowej historii. Odkrycie tego, że jestem umiłowanym dzieckiem Boga otwiera nas na prawdziwe apostolstwo i odwagę do głoszenia Dobrej Nowiny - podkreśliła.

Dodała, że najlepszym miejscem poszukiwania i odkrywania Boga, a także dzielenia się Jego bezwarunkową miłością jest wspólnota. - Mamy głosić Boga ludziom, z którymi żyjemy, pracujemy i spotykamy się na co dzień, ale także tym, do których nam nieraz bardzo daleko. Apostolstwo jest wyrazem miłości. Nie strategii i własnych pomysłów, tylko doświadczenia miłości - powiedziała na zakończenie s. Monika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL