Nowy numer 39/2020 Archiwum

Kup bilet, posłuchaj i pomóż

Już w najbliższy piątek 19 stycznia w Tauron Arenie w Krakowie gwiazdy polskiej sceny muzycznej zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

Publiczność usłyszy tradycyjne kolędy i pastorałki w nowych i oryginalnych aranżacjach, ale także utwory nieznane dotąd w Polsce, jak na przykład starą hebrajską pieśń szabatową czy starogrecką kolędę z Kapadocji. Wszystko w wykonaniu m.in. Mietka Szcześniaka, Natalii Kukulskiej, Igora Herbuta czy Mate.O, którzy zaśpiewają na 360-stopniowej scenie.

- Chcemy przywracać zapominaną tradycję śpiewania kolęd. Wydarzenie ma poruszyć serca i umysły, bo ma charakter ewangelizacyjny. Ludzie potrzebują dziś być we wspólnocie, budować relacje z innymi oraz nabierać dobrej energii, by coś w swoim życiu zmienić i okazać serce drugiemu - mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i producent koncertu.

Okazji w piątek ku temu będzie niemało. Po pierwsze - przy wejściu każdy widz otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. Publiczność będzie pełnić także odpowiedzialną rolę wielkiego chóru. A - co najważniejsze - cały dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie osób niedożywionych w ramach akcji społecznej "Głodnych nakarmić".

- To ważne, aby ludzie poczuli, że potrzebujący liczą na nich cały rok, a nie tylko od święta. By odnaleźli w sobie istotę człowieczeństwa oraz zawsze widzieli bliźniego i okazję do tego, by mu pomóc. Dlatego motto, które nam towarzyszy, brzmi: "Kupując bilet - pomagasz" - zachęca udziału w koncercie A. Guzdek.

W tym roku dodatkowo wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja "Ambasador miłosierdzia". Po koncercie każdy będzie mógł zabrać ze sobą specjalną torbę, którą następnie trzeba będzie napełnić produktami spożywczymi i do dwóch tygodni przynieść we wskazane miejsce. Zebrane dary także zostaną przekazane potrzebującym.

Wydarzenie rozpocznie się 19 stycznia o godz. 19 w Tauron Arenie. Bilety nadal są w sprzedaży. Można je kupić na www.bilety24.pl, w parafiach oraz w kasie Tauron Areny na 2 godziny przed koncertem. Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć na www.betlejemwpolsce.pl.

Koncert "Betlejem w Krakowie" to jeden z ostatnich koncertów projektu o tej nazwie, w ramach którego podobne widowiska przygotowano w 11 innych miastach Polski, m.in. Poznaniu, Warszawie, Gdyni i Wrocławiu. Dzięki ubiegłorocznej edycji wydarzenia udało się zebrać dla osób potrzebujących 315 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama