Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wspominają Helenkę

W Libiążu wystawiono "Księgę wspomnień i refleksji", poświęconą Helenie Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszce misyjnej.

Księga znajduje się w bocznej kaplicy kościoła św. Barbary, w rodzinnej parafii H. Kmieć. To jeden z pierwszych elementów obchodów rocznicy śmierci wolontariuszki.

Dokładnie rok od jej tragicznej śmierci - 24 stycznia - o godz. 18 w Libiążu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wolontariuszki. Liturgii będzie przewodniczył bp Jan Zając, a kazanie wygłosi ks. prał. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Mszę św. poprzedzi modlitwa przy grobie Heleny, która rozpocznie się o godz. 17.40.

Z kolei po zakończeniu Eucharystii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyświetlony zostanie także film z Cochabamby, który H. Kmieć nagrała telefonem komórkowym dwa dni przed swoją śmiercią. Opowiada w nim o placówce, do której przyjechała.

Na 28 stycznia zaplanowano koncert kolęd poświęcony pamięci zamordowanej wolontariuszki, który odbędzie się w Krakowie, a dokładnie w auli św. Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Początek o godz. 16.30.

Kilka dni później - 6 lutego - odbędą się natomiast uroczystości związane z odsłonięciem tablicy pamięci Helenki w budynku Szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców (Libiąż, ul. Heleny Kmieć 2), której była ona uczennicą. O 10.30 metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy św. w kościele Przemienienia Pańskiego, o 11.30 odbędzie się koncert poezji śpiewanej (wystąpią Agata Bernadt, Joachim Mencel i Tomasz Grzybowski). Odsłonięcie tablicy zaplanowano na godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL