Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dla bohaterów ze Wschodu

Tylko do dziś, do wieczora, można składać dary, które trafią do byłych żołnierzy AK. Wszyscy darczyńcy zaproszeni są też na koncert charytatywny, podczas którego wystąpi Magda Steczkowska.

Od grudnia studenci Akademii "Ignatianum" w Krakowie zbierali pieniądze, a w specjalnym magazynie także żywność długoterminową i chemię gospodarstwa domowego, które przekazywane są teraz byłym żołnierzom Armii Krajowej, ich rodzin i Polakom mieszkających na Litwie, Białorusi, Ukrainie, w Rumunii i w Mołdawii.

- Przygotowaliśmy już ponad 200 jednakowych paczek. 70 z nich trafiło na początku stycznia do Polaków mieszkających na Wołyniu. Pozostałe czekają na wyjazdy zaplanowane w kolejnych tygodniach stycznia i przez cały luty - opowiada Tomasz Konturek, koordynator akcji w województwie małopolskim.

W związku z tym, że w ostatnich dniach wiele osób rzutem na taśmę postanowiło włączyć się w akcję "Rodacy - Bohaterom", prowadzoną przez Samorząd Studencki Akademii "Ignatianum", a wymyśloną przed laty przez wrocławskie Stowarzyszenie "Odra-Niemen", zbiórka darów została przedłużona do środy 17 stycznia. - Produkty najbardziej potrzebne to kawa rozpuszczalna, olej, kakao, czekolada i owoce w puszkach. Prosimy również o kartki z życzeniami, które są wyrazem pamięci i wdzięczności wobec tych, którzy kiedyś walczyli za Polskę - wyjaśnia T. Konturek. Wszystkie rzeczy można składać do godz. 18 w budynku Akademii "Ignatianum" (ul. Kopernika 26), w szatni w podziemiach.

Akcję można wesprzeć również poprzez wpłaty pieniężne na konto Stowarzyszenia "Odra-Niemen" (szczegóły na www.rodacybohaterom.pl i www.ignatianum.edu.pl/rodacy).

Wszyscy darczyńcy, przyjaciele akcji, osoby zaangażowane i popierające działania na rzecz Polaków mieszkających na Kresach, mogą także czuć się zaproszone na charytatywny koncert kolęd, który odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia o godz. 19 w bazylice oo. jezuitów (ul. Kopernika 26). Gwiazdą wieczoru będzie Magda Steczkowska, a gościnnie wystąpią także Marcin Ogrodnik i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek. Wstęp na koncert jest wolny, a jego trakcie będzie prowadzona zbiórka datków na rzecz akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL