Nowy numer 39/2020 Archiwum

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Krakowie

Obchody potrwają od 18 do 25 stycznia. Centralne nabożeństwo ekumeniczne zaplanowano na 21 stycznia.

W tym czasie Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie będą się modlić o jedność, rozważając biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Wyjścia 15, 1-21. W tym roku hasłem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będą słowa: "Prawica Twoja wsławiła się mocą" (Wj 15,6).

Uroczystym rozpoczęciem Tygodnia Modlitw w naszej diecezji będzie spotkanie w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina (Kraków, ul. Grodzka 56). Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie natomiast odprawione w niedzielę 21 stycznia o godz. 15 w sanktuarium św. Jana Pawła II (ul. Totus Tuus 32). Wezmą w nim udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Krakowie.

Na czwartek 25 stycznia (godz. 18) zaplanowano rozmowę "Co nam dała reformacja?" z udziałem ks. prof. Łukasza Kamykowskiego (UPJPII) i ks. Romana Prackiego (Kościół ewangelicko-augsburski). Spotkanie w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej (ul.Sienna 5) poprowadzi redaktor naczelna miesięcznika "Znak" Dominika Kozłowska.

Szczegółowy plan Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama