Nowy numer 09/2024 Archiwum

Panama wydarzeniem życia

Pierwsze Spotkanie Panamskie odbyło się w poniedziałek 22 stycznia w krakowskiej parafii św. Józefa na os. Kalinowym.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu odprawiono Mszę św. Kazanie wygłosił ks. Mateusz Hosaja. Podkreślił w nim, że przygotowanie do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć w Panamie w 2019 r., jest drogą pójścia za Jezusem. On stale zachęca do tego, by wyjść poza sferę bezpieczeństwa i odważnie realizować swoje życie i marzenia. Przygotowania mają także pomóc w tym, by nie wygasły emocje po ŚDM w Krakowie, by droga pełna wartości, przyjaźni i modlitwy, którą wyznaczyli młodzi, nie skończyła się.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie z gościem specjalnym - aktorem Piotrem Piechą. Zachęcał on zebranych, by z radością korzystali z możliwości poznania młodych z całego świata. Oprócz tego zadbał także o dobre humory dzięki śpiewom i wspólnym tańcom.

Jak tłumaczy ks. Sebastian Kowalczyk, koordynator diecezjalny, Spotkania Panamskie przygotowują do kolejnych ŚDM przez formację i integrację grup. Ich celem jest także zgromadzenie osób, które z różnych powodów nie mogą jechać do Panamy, a chcą się razem modlić. Do nich będzie skierowane wydarzenie "Panama w Krakowie".

Kolejne spotkania z cyklu spotkań panamskich będą miały miejsce 22 lutego w Myślenicach, 25 marca w Katedrze Wawelskiej (będzie na nim obecny abp Marek Jędraszewski), następnie 21-22 kwietnia w Zakopanem, później w Wieliczce i w Wadowicach. W czasie wakacji, 22 lipca oraz 22 sierpnia, w intencji ŚDM będą modlić się uczestnicy rekolekcji oazowych i Grup Apostolskich.

Bieżące informacje na ten temat można przeczytać na stronie internetowej: https://www.facebook.com/panama.diecezja/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy