Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Poruszymy ducha i ciało

Już po raz 8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej przygotowuje spartakiadę sportów zimowych. Wydarzenie odbędzie się w Koninkach pod hasłem: "Wiecznej chwały czas".

- Chcemy poruszyć umysły i ciała młodych ludzi, w tym także nas samych. Musimy myśleć, na co przeznaczamy nasz czas, gdzie spędzamy go aktywnie, a gdzie go marnujemy - zapowiada Wioleta Śmiech, koordynator spartakiady.

Udział w rywalizacjach, które rozpoczną się w 3 marca o godz. 8, będzie całkowicie bezpłatny. - Dzięki temu młodzi pasjonaci sportów zimowych mogą sprawdzić swoje siły w profesjonalnych zawodach, niezależne od możliwości finansowych - tłumaczy Joanna Kula, prezes KSM w Krakowie.

Sportowcy w wieku od 8 do 30 lat będą mogli zmagać się ze sobą w następujących konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. Dodatkowo zaproszeni są także księża, klerycy i siostry zakonne, dla których przewidziano osobną grupę zjazdową. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - sprzęt sportowy, karnety zniżkowe na stok oraz książki.

Co ważne, także rodzice, opiekunowie czy rodzeństwo biorących udział w spartakiadzie nie będą się nudzić. „Ogólnopolska Spartakiada Zimowa to już nie tylko sportowa rywalizacja. Można ją bowiem nazwać zimowym świętem dla całych rodzin, ponieważ na wszystkich, którzy do nas przyjadą, czekać będą także grupowe zmagania i zabawy - dodaje J. Kula.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić do 18 lutego, znajdują się na stronach www.krakow.ksm.org.pl i www.spartakiadazimowa.pl. Rejestracja będzie możliwa także w dniu zawodów między godz. 8 a 9.15, jednak całkowita liczba miejsc jest ograniczona do 200.

W zeszłorocznej edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej wzięło udział 150 uczestników, a w jej organizację zaangażowanych było 30 wolontariuszy. Współorganizatorami wydarzenia jest Stacja Narciarska w Koninkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama