Nowy numer 39/2020 Archiwum

Nauczyć wybaczania

Każdy może wesprzeć film o pojednaniu, który przygotowują Stowarzyszenie Rafael i hiszpański producent filmowy Infinito+1.

Dzieło pod tytułem "Największy dar" będzie składać się ze współczesnych historii o przebaczeniu, pochodzących z całego świata. Zgodnie z zamysłem twórców ma ono udowadniać, że pojednanie jest fundamentem zażegnania każdego konfliktu - od poziomu relacji międzyludzkich do spraw międzynarodowych.

Jak zauważa Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, większość filmów, wiadomości czy treści medialnych pokazuje świat jako pełen egoizmu i braku odpuszczenia krzywd. - Wmawia to odbiorcom, że agresja i brak przebaczenia są normalnymi postawami, które trzeba akceptować. Dlatego też, jeśli tyle filmów uczyło nas nienawidzić, zróbmy taki, który będzie uczył wybaczania - mówi.

Dodaje, że zachęta do tego płynie od samego Chrystusa. - To przecież On nauczał, że przebaczenie naszych win przez Boga zależy od tego, czy będziemy umieli sobie wybaczać nawzajem. To mocne przesłanie, które dowodzi, że nauka przebaczania jest punktem wyjścia dla duchowego rozwoju człowieka i jego życia wiecznego - podkreśla A. Sobczyk.

Każdy, kto chciałby przekazać darowiznę na rzecz powstania filmu, może to zrobić poprzez zbiórkę prowadzoną na stronie internetowej www.najwiekszydar.pl. Potrzeba miliona złotych.

"Mimo, iż jesteśmy małymi producentami filmowymi, to głosimy największą nowinę, jaką tylko można głosić. Pomóż nam zrealizować ten film. Potrzebujemy Cię!" - zachęcają do współtworzenia dzieła producenci, zaznaczając, że nazwiska osób, które wesprą produkcję kwotą min. 50 zł, pojawią się w napisach końcowych filmu. Do tej pory zebrano ponad 136 tys. zł z 400 tys. zł potrzebnych do sfinansowania I etapu projektu.

Reżyserem "Największego daru" jest Juan Manuel Cotelo. Twórca jest znany w Polsce szczególnie dzięki hitowi "Marry’s Land. Ziemia Maryi". Dzieło to promocyjnie wspierało także właśnie Stowarzyszenia Rafael. Do tej pory instytucja stworzyła 3 filmy: "Karolina", "Bóg w Krakowie" oraz "Teraz i w godzinę śmierci", angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama