Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ministrancki strzał do bramki przejdź do galerii

210 ministrantów i lektorów wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej, w etapie na Podhalu.

Rozgrywki odbyły się 27 stycznia w gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu. Zawody były podzielone na trzy kategorie wiekowe: ministrant, lektor młodszy, lektor starszy. W pierwszej najlepsza okazała się drużyna z zakopiańskiej parafii na Chramcówkach. Drugie miejsce na podium zajęli ministranci z Lipnicy Małej. Pozostałe miejsca należały do zawodników z Klikuszowej, Rabki-Zdroju (parafia św. Teresy), Czarnego Dunajca, Łapsz Wyżnych i Gronia-Leśnicy.

W kategorii lektor młodszy I miejsce zajęli zawodnicy z Raby Wyżnej, II wywalczyli lektorzy z Gliczarowa Górnego, a pozostałe miejsca drużyny z Ludźmierza, Łapsz Niżnych, Stasikówki, Zakopanego-Antałówki, Podwilka, Miętustwa.

W kategorii lektor starszy najlepsi okazali się zawodnicy z parafii w Dębnie, II miejsce zajęli lektorzy z Raby Wyżnej, a pozostałe miejsca drużyny z Klikuszowej, Jurgowa, Miętustwa, Lipnicy Wielkiej, Bańskiej Niżnej.

Zwycięskie drużyny awansowały do etapu diecezjalnego w Krakowie, który odbędzie się 3 kwietnia 2018 r. w Wieliczce.

Organizatorem zawodów był ks. Arkadiusz Zych, a sędziował Marek Sosiński.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama