Nowy numer 48/2020 Archiwum

Charytatywne bicie rekordu przejdź do galerii

Prezydent Andrzej Duda został kapitanem drużyny "Slalom Maratonu" - specjalnych zawodów, których celem było wsparcie Fundacji Handicap.

Zawody odbyły się w niedzielę 28 stycznia w Zakopanem na stacji narciarskiej Szymoszkowa. Prezydent Andrzej Duda już po raz drugi został kapitanem drużyny charytatywnych zawodów "12h Slalom Maraton".

Zawodnicy podjęli się pobicia zeszłorocznego rekordu Polski w dwunastogodzinnym drużynowym slalomie non-stop, który wynosi 679 km. Celem wydarzenia było pozyskanie środków na działanie Fundacji, która aktywizuje dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością poprzez zajęcia sportowe. Sponsor główny zawodów firma PZU nagradzała każdy przejechany kilometr, stąd zacięta walka całej drużyny, by przejechać ich jak najwięcej.

- Jest to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt móc zjechać tym slalomem gigantem. Cel tego spotkania jest niezwykle szczytny - to pomoc młodzieży, osobom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i powrocie do sprawności, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez Fundację - mówił prezydent Andrzej Duda.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama