Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pożegnanie z kolędami przejdź do galerii

Kilka chórów z Podhala wystąpiło na tradycyjnym koncercie kolęd w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Koncert odbył się w niedzielny wieczór 28 stycznia. - Świątynia jest chyba najpiękniejszym miejscem, aby w tak radosny sposób i ze śpiewem na ustach pozdrowić Bożą Dziecinę - zauważył ks. prałat Stanisław Strojek, proboszcz parafii. Duchowny zaznaczył, że to ostatnia niedziela, podczas której - zgodnie z polską tradycją - możemy śpiewać kolędy.

W koncercie wzięli udział następujący wykonawcy: chór "Watra" i "Kantylena" z Raby Wyżnej (dyr. Maria Wójcik), zespół regionalny "Olszowianie" z Olszówki (kier. zespołu Wioletta Kraus), chór "Wierchy" z Zakopanego (dyr. Wojciech Bonczyk), orkiestra parafii NSPJ w Nowym Targu (dyr. Aleksandra Cabaj) oraz gospodarze - chór parafialny "Echo Gorczańskie" pod dyr. Piotra Augustyna i z udziałem Mariana Wacha (tenor) i Marcina Augustyna (akompaniament).

Muzycy sprawili na koniec miłą niespodziankę i wystąpili przed publicznością wszyscy razem.

Z kolei w Zakopanem pożegnanie z kolędami odbędzie się w ramach trwającego tam już od świąt IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył". 2 lutego w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach o godz. 19. zaśpiewa Hanka Rybka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL