Pełnia ludzkich trosk przejdź do galerii

Kolejna premiera Teatru Sporadycznego przy parafii NSPJ w Nowym Targu. Aktorzy wystąpili w przedstawieniu "Matka Słowa".

Fabuła spektaklu " Matka Słowa" osadzona jest na biblijnej historii niepokalanego poczęcia Matki Bożej i historii Józefa Cieśli. Pokazuje dzieje Rodziny Świętej i rodu Dawida do chwili narodzenia Jezusa. Pełna jest ludzkich trosk, wahań, emocji i pragnień, a przede wszystkim dowodów na to, że wiara czyni cuda.

- Misterium Maryjne nawiązuje do mocno rozpowszechnionych w średniowiecznej tradycji apokryfów i średniowiecznego teatru przykościelnego zmodyfikowanego obecnością żeńskiej strony populacji - mówi Stanisław Mertens, nauczyciel historii w jednej z nowotarskich szkół. To on w jednej osobie jest autorem scenariusza i reżyserem.

Każdy spektakl Teatru Sporadycznego przyciąga setki widzów. Tak też było i tym razem. W niedzielę 28 stycznia aktorzy wystąpili z dwoma przedstawieniami w Miejskim Ośrodku Kultury, premiera odbyła się już tydzień wcześniej. Po wszystkich spektaklach widownia dziękowała trupie aktorskiej owacją na stojąco.

Teatr Sporadyczny przy parafii NSPJ w Nowym Targu działa już od kilku lat. Ma na swoim koncie wiele premier, które wyreżyserował krakowski aktor Mariusz Kobierski. - Myślę, że to piękna kontynuacja tradycji teatralnych w naszej parafii, gdzie już w latach 80. XX wieku w domu katechetycznym odbywały się przedstawienia teatralne z udziałem Pawła Gędłka czy Bartłomieja Topy, później znanych i cenionych aktorów - wspomina ks. Józef Urbańczyk, duszpasterz grupy teatralnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..