Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Kolejne nowe kierunki na Podhalance

Będą to dziennikarstwo, bezpieczeństwo narodowe, sport, praca socjalna i dietetyka.

Staraniem rektora i profesora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu ks. dr hab. Stanisława Gulaka aż 5 nowych kierunków - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - zostanie uruchomionych na uczelni już od października tego roku.

Konwent uczelni wyraził już pozytywną opinię dla dziennikarstwa, bezpieczeństwa narodowego, sportu, pracy socjalnej i dietetyki. Będą to studia pierwszego stopnia. W przypadku trzech pierwszych z nich już w maju będzie wiadomo, czy zgodę wyda także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jeśli tak się stanie, kierunki zostaną uruchomione już w kolejnym roku akademickim.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa to najwyżej położona uczelnia w Polsce. Kształci ona studentów na kilkunastu kierunkach, współpracując z Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską, Akademią Wychowania Fizycznego, Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Rolniczym czy Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W ubiegłorocznym Rankingu Państwowych Szkół Wyższych Zawodowych "Perspektywy 2017" PPWSZ zajęła 6. miejsce. Na "Podhalance" studiuje obecnie ponad 2 tys. studentów. Przy szkole działa zespół góralski Młode Podhale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama