Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dodatkowe rejsy Kraków-Chicago

LOT wspiera kampanię na rzecz zniesienia wiz i jednocześnie otwiera kolejne połączenie z Krakowa do Chicago.

Obecnie LOT obsługuje to bezpośrednie połączenie raz na tydzień, w każdy poniedziałek. Od 5 lipca częstotliwość rejsów zwiększy się - z Chicago samolot będzie też startował w czwartki o godz. 17:25, a lądował w stolicy Małopolski o godz. 9:25 następnego dnia. Z kolei z Krakowa pasażerowie wystartują w piątki o godz. 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godz.

- Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT-u w Kraków Airport. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami - komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

LOT otwiera też bezpośrednie połączenie Krakowa z Budapesztem. Będzie ono obsługiwane przez sześć dni w tygodniu, w godzinach porannych. W stolicy Węgier pasażerowie zyskają możliwość przesiadki na rejsy dalekodystansowe, które od wiosny tego roku zaoferuje nasz narodowy przewoźnik.

Warto dodać, że LOT wspiera także kampanię społeczną na rzecz zniesienia wiz dla Polaków, którzy chcą wjechać na teren Stanów Zjednoczonych.

Kraków Airport jest jedynym w Polsce, poza Warszawą, portem obsługującym powyżej 5 mln pasażerów w ciągu roku. W sezonie "zima 2017 /2018" krakowskie lotnisko oferuje 89 bezpośrednich połączeń regularnych do 23 krajów. Do stolicy Małopolski połączenia oferuje 16 linii lotniczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast