Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Miłosierni poszukiwani

Już po raz 14. Wolontariat św. Eliasza organizuje plebiscyt, w którym uhonoruje osoby wrażliwe na los bliźniego.

Kandydatów do prestiżowego tytułu "Miłosiernego Samarytanina Roku 2017" można zgłaszać do 4 marca. - Naszych dotychczasowych laureatów wyróżnia wielka skromność i prostota. Zaskakuje w nich też niesamowita dobroć - nienauczona, niewyszukana, ale wrodzona, okazywana zwyczajnie na co dzień. - Także teraz szukamy prawdziwych, ewangelicznych Samarytan - tłumaczy o. Stanisław Wysocki OC, założyciel i opiekun Stowarzyszenia Wolontariat św. Eliasza.

Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie. W pierwszej, pod nazwą "Pracownik służby zdrowia", nagradzane są osoby, dla których pomoc chorym i cierpiącym nie jest tylko pracą zarobkową czy też obowiązkiem, ale prawdziwym powołaniem.

W drugiej kategorii, zatytułowanej "Osoba nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej", wyróżniane są osoby, które bezinteresownie, z dobroci serca, służą drugiemu człowiekowi.

- Takie postawy wymagają nagłośnienia, bo są dobrym przykładem i zachętą, aby nie iść za wołaniem dzisiejszego świata, wzywającego do samorozwoju i źle rozumianego indywidualizmu - wyjaśnia o. Wysocki.

Aby zgłosić do plebiscytu osobę, która względem bliźniego kieruje się wyobraźnią miłosierdzia, należy podać jej imię i nazwisko, dane teleadresowe (domowe, szpitala, gdzie ktoś pracuje itd.) oraz krótko uzasadnić swój wybór. Zgłoszenia przyjmowane są listownie (ul. Porucznika Wąchały 5, 30-608 Kraków), e-mailowo (biuro@eliasz.org.pl), telefonicznie (12 263 61 56 lub 885 512 500, od poniedziałku do piątku w godz. od 11 do 17), a także poprzez formularz na stronie internetowej stowarzyszenia (www.eliasz.org.pl).

Laureatów wybierze kapituła konkursu. Gala wręczenia statuetek i wyróżnień odbędzie się 16 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wolontariat św. Eliasza powstał, by pomagać ludziom znajdującym się w potrzebie poprzez spotkania, rozmowy, dyskusje, kursy formacyjne oraz szerzenie idei wolontariatu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama