Nowy numer 50/2018 Archiwum

Druga kadencja ojca Kozackiego

O. Paweł Kozacki OP został ponownie wybrany na przełożonego Polskiej Prowincji Dominikanów.

"Będzie to druga kadencja ojca Pawła Kozackiego jako prowincjała. Zdecydowali o tym przedstawiciele wszystkich polskich klasztorów dominikańskich, zgromadzeni na Zwyczajnej Kapitule w Krakowie. Wybór zatwierdził ojciec Bruno Cadoré, generał Zakonu Kaznodziejskiego" - poinformowano na stronie dominikanie.pl.

W głosowaniu uczestniczyło 51 delegatów, którzy reprezentują 470 polskich dominikanów. Prowincjałem może zostać każdy z ojców, który w zakonie jest od przynajmniej 10 lat. Prowincjał może pełnić swoją funkcję przed dwie kadencje z kolei.

Swój urząd o. Kozacki uroczyście obejmie 5 lutego i będzie go pełnił przez następne 4 lata.

Zanim w 2014 roku został wybrany na prowincjała po raz pierwszy, o. Kozacki był przeorem krakowskiego klasztoru dominikanów. Urodził się w 1965 roku w Poznaniu. Do zakonu wstąpił w 1983 roku, a śluby wieczyste złożył w roku 1989. W 1990 r. przyjął święcenia kapłańskie.

Był katechetą i duszpasterzem akademickim, współpracował ze szczecińską rozgłośnią Polskiego Radia oraz Radiem "As". W latach 1993-1995 był redaktorem naczelnym oficyny "W drodze" w Poznaniu, a przez kolejne 15 lat - szefem miesięcznika "W drodze". Przeorem krakowskiego konwentu został w roku 2010.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy