Nowy numer 50/2018 Archiwum

Bądź liderem!

DieSeL to pomysł KSM na to, jak nauczyć młodych, by być dojrzałymi i świadomymi chrześcijanami.

- Poprzez prowadzone szkolenia staramy się przygotować uczestników do pełnienia roli lidera w grupach młodzieżowych i ich codziennych środowiskach. Chcemy też stworzyć przestrzeń, dzięki której młodzi ludzie będą mogli się rozwijać i nabywać umiejętności przydatne w życiu zawodowym (np. odpowiednie zarządzanie czasem) - mówi Joanna Kula, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Krakowie.

Wiedza będzie przekazywana przez profesjonalistów i pasjonatów na 3 różnych stopniach szkoleń - na kandydata, zastępowego i lidera. Dwa pierwsze stopnie tworzą trzy spotkania, a ostatni - cztery. Dodatkowo młodzież wyjedzie na weekend, któremu będą patronować bł. Karolina i św. Stanisław.

Diecezjalna Szkoła Lidera, czyli DieSeL, ruszyła w styczniu. Jest bezpłatna i ma charakter otwarty, co oznacza, że zainteresowani mogą przyjść na dowolne spotkanie. Zajęcia będą prowadzone w Krakowie i Rabie Wyżnej 10 lutego, od 23 do 25 marca, 21 kwietnia oraz 12 maja.

Młodzież podczas szkoleń zapozna się z tematami dotyczącymi poszczególnych ról we wspólnocie, asertywności, autoprezentacji czy radzenia sobie ze stresem. Zajęcia przedstawią także metodę "widzieć-oceniać-działać" oraz działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

- Podczas DieSL-a będziemy łączyć teorię z praktyką i uczyć, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennych wyzwaniach, by w ten sposób dobrze kształtować swoją młodość - tłumaczy J. Kula.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.krakow.ksm.org.pl, a na spotkania można zapisać się w biurze krakowskiego KSM (ul. Wiślna 12/7), mejlowo (biuro@krakow.ksm.org.pl) lub pod numerem telefonu: (12) 628 82 29.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy