Nowy numer 39/2020 Archiwum

Z Krakowa polecimy do Jordanii

Kolejna nowość na mapie połączeń w Kraków Airport. Jeszcze w tym roku polecimy do Ammanu.

Połączenie na trasie Kraków-Amman (stolica Jordanii) będzie realizowane dwa razy w tygodniu i stanie się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/2019.

- Jordania to już 28. kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania podróży z Krakowa do Azji i poszukiwania słońca w kolejnym sezonie zimowym - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Oferta linii lotniczych Ryanair jest zachęcająca. W Jordanii znajduje się bowiem wiele miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków, czyli Petra z legendą o skarbie egipskiego faraona; Kasr Amra, czyli zamek na środku pustyni, i Wadi Rum, zwany Doliną Księżycową.

Z kolei w sezonie lato 2018 czterech przewoźników uruchomi nowe połączenia: flyDubai - do Dubaju, Ryanair - do Burgas, Norwegian - do Helsinek i LOT - do Budapesztu. Ponadto LOT zwiększy częstotliwość lotów do Chicago do dwóch tygodniowo. W rozkładzie pozostaną nowości sezonu zima 2017/2018, w tym m.in. połączenie Ukraine International Airlines do Kijowa.

W styczniu port lotniczy w Balicach obsłużył 440 657 pasażerów. Jest to wynik o 20 proc. lepszy (74 tys. dodatkowych pasażerów) niż w styczniu 2017 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 3 664 startów i lądowań, tj. o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się loty na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę).

Od 25 stycznia pasażerowie Kraków Airport mogą też skorzystać z samoobsługowego stanowiska wydruku A4, który znajduje się przy punkcie informacji w terminalu lotniska. Drukowanie możliwe jest poprzez wysłanie załącznika (rekomendowany format to PDF) na adres: krk.airport.dep@print.zeccer.pl oraz potwierdzenie i opłacenie zlecenia (blik, karta, payU). Wydruk można również zlecić za pomocą bezpłatnej aplikacji pobieranej na urządzenie mobilne (Android i iOS) lub ze strony: zeccer.pl. Koszt wydruku strony A4 to 1 zł brutto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama