Nowy numer 49/2018 Archiwum

Zdjęcia, które nie powinny powstać

W prowadzonych przez krakowskie biuro Pomocy Kościołowi w Potrzebie "Polach Dialogu" można oglądać wystawę fotografii "Pokój dla Ukrainy".

Autorem fotografii jest Jakub Ochnio - fotograf-dokumentalista oraz medioznawca, laureat licznych nagród.

- To historie, które powstawały w różnych miejscach. Jedynym, co je łączy jest wspólna linia frontu - mówił podczas wernisażu wystawy autor prezentowanych zdjęć.

Na fotografiach, które w "Polach Dialogu" (ul. Stradomska 6, Kraków) będzie można oglądać do końca maja, przedstawione zostało życie ludzi na wschodniej Ukrainie, gdzie cały czas trwa konflikt zbrojny.

- Robiłem je zarówno po stronie ukraińskiej, jak i po stronie separatystycznej. W sumie na froncie udało mi się spędzić około miesiąca - opowiadał J. Ochnio.

- To są fotografie, które nigdy nie powinny powstać - mówił o zdjęciach ze strefy działań wojennych. - To są obrazy, które pokazują, że jako ludzkość popełniamy sporo błędów - podkreślał.

Zapis całego spotkania z autorem zdjęć można obejrzeć poniżej:

Otwarcie wystawy pt. "Pokój dla Ukrainy" w Polach Dialogu, 31.01.2018
Pomoc Kościołowi w Potrzebie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy