Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wypączkowali tysiaka

1 tys. zł udało się zebrać dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Ostrowsku koło Nowego Targu w ramach akcji misyjnej "Podziel się tym co lubisz - wyślij pączka do Afryki".

- Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Niemal żaden uczeń nie przechodził obojętnie obok punktu z pączkami - cieszy się ks. Jan Jakubiec, proboszcz parafii w Ostrowsku i zarazem katecheta w miejscowej szkole. To właśnie z jego inicjatywy społeczność szkolna włączyła się do akcji pączkowej.

Ks. Jakubiec podkreśla, że parafia i szkoła już od 10 lat wspierają tereny misyjne, zwłaszcza w Czadzie. W Ostrowsku gościł m.in. ks. Stanisław Worwa, misjonarz, oraz ks. Marek Mroczek, proboszcz w Tylmanowej. Ten drugi kapłan został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz misji

- Oczywiście nie ustajemy w wysiłku wspierania pracy misjonarzy - podkreśla ks. Jan i dodaje, że na pewno w Ostrowsku odbędzie się jeszcze niejedna akcja mająca na celu niesienie pomocy duszpasterzom pracującym na Czarnym Lądzie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy