Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wypączkowali tysiaka

1 tys. zł udało się zebrać dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Ostrowsku koło Nowego Targu w ramach akcji misyjnej "Podziel się tym co lubisz - wyślij pączka do Afryki".

- Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Niemal żaden uczeń nie przechodził obojętnie obok punktu z pączkami - cieszy się ks. Jan Jakubiec, proboszcz parafii w Ostrowsku i zarazem katecheta w miejscowej szkole. To właśnie z jego inicjatywy społeczność szkolna włączyła się do akcji pączkowej.

Ks. Jakubiec podkreśla, że parafia i szkoła już od 10 lat wspierają tereny misyjne, zwłaszcza w Czadzie. W Ostrowsku gościł m.in. ks. Stanisław Worwa, misjonarz, oraz ks. Marek Mroczek, proboszcz w Tylmanowej. Ten drugi kapłan został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi na rzecz misji

- Oczywiście nie ustajemy w wysiłku wspierania pracy misjonarzy - podkreśla ks. Jan i dodaje, że na pewno w Ostrowsku odbędzie się jeszcze niejedna akcja mająca na celu niesienie pomocy duszpasterzom pracującym na Czarnym Lądzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama