Nowy numer 42/2018 Archiwum

Gaździna przy komputerze przejdź do galerii

O tym, że nawet gaździny w sile wieku mogą się uzależnić od komputera, mogli dowiedzieć się uczestnicy VIII Dnia Górala, który odbył się 10 lutego w Maruszynie.

Tegoroczny Dzień Górala obfitował w wiele atrakcji. Na początku na scenie w remizie OSP Maruszyna odbyły się występy dzieci i młodzieży: z SP Maruszyna Górna, zespołu regionalnego "Mali Marusynianie", zespołu regionalnego "Zyngierki", zespołu "Skrzypnianki". Liczną publiczność rozbawił potem kabaret "Marusynianki", który wystąpił z przestawieniem "Sądny Łozesod". Występy oklaskiwał wójt gminy Szaflary Rafał Szkaradziński.

Mali górale pokazali również wiele ciekawych przedstawień teatralnych. Wśród nich było i takie, w którym leciwa gaździna potrafiła uzależnić się od komputera.

Dzień Górala zorganizowała rada rodziców wraz z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy