Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Co wiesz o Janie Pawle II?

12 lutego startuje pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego po raz 14. przez krakowski Instytut "Tertio Millennio".

W tym roku rywalizacja będzie przebiegać pod hasłem: "Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju". Konkurs składa się z 4 etapów. W pierwszym, do którego można się zgłosić od 12 lutego do 11 marca, należy rozwiązać online quiz złożony z 20 losowo wybranych pytań na temat papieża Polaka.

Do II etapu zostaną zakwalifikowani uczestnicy, którzy odpowiedzą na minimum 51 proc. pytań. Następnie, 19 marca, będą oni rozwiązywać kolejny test online, tym razem w tym samym czasie, co pozostałe osoby z całej Polski. Pytania będą dotyczyć zarówno biografii i nauczania Jana Pawła II, jak i zagadnień z lektur, których lista znajduje się w regulaminie konkursu.

Minimum 20 osób z każdego regionu, które uzyskają największą liczbę punktów, będzie miało pisało esej na jeden z tematów zaproponowanych przez instytut. Ten etap konkursu trwać będzie od 21 marca do 12 kwietnia. Autorzy najlepszych wypracowań zostaną zaproszeni do finału, podczas którego 19 maja przed specjalną komisją będą bronić napisanej pracy.

Główną nagrodą dla zwycięzców w poszczególnych regionach jest wyjazd do Rzymu. Przewidziano także nagrody rzeczowe. Ponadto wyróżniony zostanie najlepszy esej w Polsce oraz najlepsza szkoła i najlepszy katecheta. W tym roku zostanie przyznana także nagroda specjalna żony prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

- Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II - tłumaczą organizatorzy konkursu z Instytutu "Tertio Millennio", który w 1995 r. założył o. Maciej Zięba OP. Instytucja ta skupia młodych ludzi podejmujących dyskusję ze środowiskami i grupami prezentującym często odmienne poglądy oraz chcących pogłębić wiedzę w zakresie nauczania Jana Pawła II, a przede wszystkim katolickiej nauki społecznej.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.konkurspapieski.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama