Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Rockowo o męce Pańskiej

16 lutego wieczorem w Krakowie odbędzie się Rockowa Droga Krzyżowa, którą przygotował saletyński zespół Daj Spokój.

Jak podkreślają muzycy, choć modlitwa nie ma tradycyjnego charakteru nabożeństwa, nie jest kontrowersyjna. - To soft rock. Mimo to doskonale oddaje rzeczywistość męki Pana Jezusa, a także mocno koresponduje z dramatem Golgoty. Myślę, że ta forma będzie doskonałym punktem wyjścia do głębszej kontemplacji cierpień Chrystusa - mówi ks. Grzegorz Szczygieł MS, wokalista i gitarzysta grupy.

Uczestnicy usłyszą 40-minutowy utwór, który zwieńczy fragment "Czwartej pieśni Sługi Pańskiego" z Księgi Proroka Izajasza oraz modlitwa uwielbienia. Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek o godz. 20 w parafii Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Cegielnianej 4. Przy każdej stacji pojawią się krótkie rozważania. - Będą one osadzone na tle muzycznym i charakteryzować się będą prostotą i surowością, aby jak najlepiej odzwierciedlić poszczególne momenty cierpienia Jezusa przed śmiercią na krzyżu - opisuje kapłan.

Podkreśla przy tym, że w tak skonstruowanym nabożeństwie chodzi o ukazanie, iż owocem współtowarzyszenia Chrystusowi w męce nie mają być litość czy współczucie. - On tego nie potrzebuje. Jezus podjął ten trud dla naszego zbawienia świadomie i chce, by skłaniał nas on do nawrócenia i wydawania dobrych owoców - podkreśla ks. Szczygieł.

Rockowa Droga Krzyżowa zostanie zaprezentowana nie tylko w Krakowie. Oprócz tego będzie można w niej uczestniczyć także w Mińsku Mazowieckim (3 marca, wspólnie z Teatrem Cieni), Łasku (9 marca) oraz Łukawcu (16 marca).

- W tym roku naszej Drodze Krzyżowej będzie towarzyszyła również kwesta. Zebrane pieniądze przekażemy na akcję "Kanapka za złotówkę", która wesprze dożywianie osób potrzebujących i bezdomnych w Krzywym Rogu na Ukrainie - zapowiada manager grupy Agnieszka Pers.

Zespół Daj Spokój tworzą ks. Grzegorz Szczygieł MS, Piotr Dziewulski, Mateusz Szczurek i Łukasz Migacz. Znany jest on nie tylko z Rockowej Drogi Krzyżowej, ale również z nowoczesnych aranżacji muzycznych modlitw czy utworów opartych na treściach katechizmu.

Informacje o zespole oraz wydarzeniach z nim związanych można znaleźć na facebookowym profilu grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama