Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Wielka zbiórka książek

Fundacja Geriatrics zaprasza do dzielenia się… słowem pisanym, czyli książkami, które trafią do osób chorych.

Książki o dowolnej tematyce, które umilą czas chorym, można przesyłać na adres: ul. Halczyna 22, 30-086 Kraków, lub przekazywać osobiście (na terenie Krakowa), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z prezes fundacji Marzeną Woźniak (tel. 606829451). Wszystkie trafią do podopiecznych ZOL "Serdeczna Troska" w Krakowie.

Fundacja, która powstała w czerwcu 2017 r., za główny cel działalności postawiła sobie kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych.

- Poprawiając ich wizerunek, dbając o kondycję psychofizyczną i społeczną tych osób, przeciwdziałamy ich marginalizacji i dyskryminacji - zauważa Elżbieta Żytyńska-Chwast, wiceprezes fundacji.

Geriatrics chce więc - na terenie Małopolski i Śląska - wspierać aktywizację seniorów (na różnych płaszczyznach) oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. Od lutego ruszyła też akcja udzielania darmowych porad prawnych i psychologicznych w Krakowie (ul. Drożdżowa 3), które w przyszłości zostaną też rozciągnięte na teren Żor.

Z kolei od stycznia fundacja prowadzi badania internetowe dotyczące jakości komunikacji małżeńskiej i skłonności osób dorosłych do zabiegów podwyższających lub obniżających nastrój. Wzięło w nich udział już ponad 100 osób. Badania zostaną wkrótce opracowane statystycznie, a później opublikowane w monografii naukowej dotyczącej późnej dorosłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama