Nowy numer 20/2019 Archiwum

Dobro pączkuje

Szósta edycja akcji "Wyślij pączka do Afryki" przyniosła już ponad połowę kwoty potrzebnej na realizację kapucyńskich projektów misyjnych.

Dzięki zaangażowaniu żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, liceów i szkół wyższych - razem 192 placówek - oraz parafii, klasztorów, cukierni i blisko 5 tys. indywidualnych darczyńców, Fundacja "Kapucyni i Misje" zebrała już ponad 286 tys. zł! Oznacza to, że plany misjonarzy mają dużą szansę na powodzenie.

- W Afryce rozpoczęła się więc budowa przedszkola dla dzieci w Bocaranga. Powstaje również ogródek zabaw dla dzieciaków w Bam, a projekt dożywiania dzieci w Ndim i Ngaoundaye został już w pełni opłacony - mówi Diana Bonowicz z Fundacji.

To jednak nie koniec. - Akcja nadal trwa. Teraz zamiast pączków każdy może wpłacić jałmużnę wielkopostną na dobry i szlachetny cel, na przykład budowę kaplic, pomoc ubogim czy budowę szkoły - zachęca br. Jerzy Steliga OFM Cap, prezes Fundacji.

Głównym dniem akcji był Tłusty Czwartek, ale wpłat można dokonywać przez cały Wielki Post. Szczegółowe informacje o kapucyńskiej inicjatywie, w tym numer konta, można znaleźć na www.paczek.kapucyni.pl. 

Wszystkie pieniądze zebrane w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki" zostaną przekazane jedenastu kapucynom, którzy w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie nie tylko ewangelizują, ale poprzez budowanie struktur szkolnictwa i służby zdrowia przyczyniają się do polepszenia życia Afrykańczyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL