Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dar juniora dla seniora

Ponad 16 tys. skarbonek Jałmużny Wielkopostnej trafiło już do parafii i szkół archidiecezji krakowskiej. Akcja potrwa do Wielkanocy.

To tylko część z ponad 650 tys. skarbonek rozprowadzanych przez Caritas, Diakonię (organizację charytatywną Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce) i Eleos (Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia) w całym kraju.

Akcja, która potrwa przez cały Wielki Post, ma przypomnieć zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym, że post, modlitwa i jałmużna są nieodłącznymi częściami przygotowania do owocnego przeżywania Wielkanocy.

"Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem - to, co mam, nie jest nigdy tylko moje" - pisze w orędziu na Wielki Post papież Franciszek. Rezygnując z drobnych przyjemności w Wielkim Poście, dzieci i młodzież będą składać do skarbonek zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, by przeznaczyć je na pomoc dla osób starszych i chorych.

Tegoroczna akcja Jałmużna Wielkopostna przebiega bowiem pod hasłem: "Dar juniora dla seniora". - Prosimy organizujących zbiórki w parafiach lub szkołach, aby wspólnie z dziećmi wybrali cel zbiórki, np. pomoc konkretnym osobom chorym lub starszym z parafii - mówi Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Poprzez akcję jej organizatorzy chcą także uczyć dzieci oraz całe rodziny wrażliwości na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni. A przecież poświęcenie im czasu, odwiedziny, rozmowa, mogą być wspaniałymi uczynkami miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama