Nowy numer 39/2020 Archiwum

Zaśpiewaj dla Boga

Trwa nabór do Chóru "Solnego Uwielbienia". Zespół wystąpi w trakcie koncertu połączonego z uwielbieniem, który 31 maja odbędzie się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

Chęć udziału można zgłosić na stronie www.solneuwielbienie.pl. - Zapraszamy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy ukończyli 16 lat i swoim głosem chcą radośnie uwielbić Boga w uroczystość Bożego Ciała - zachęca o. Mariusz Tabor, pomysłodawca koncertu.

Muzyczne przygotowania do 5. edycji koncertu ruszą już w marcu. Próby odbywać się będą w systemie weekendowym na terenie obiektu Solne Miasto w Wieliczce.

- Przygotowania do koncertu rozpoczynamy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem po to, by jak najlepiej opanować repertuar. Ze sceny zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne w nowych aranżacjach, jak i hity muzyki chrześcijańskiej - zapowiada Anna Dziedzic, dyrygentka chóru.

Pierwsze warsztaty, na których odbędą się przesłuchania nowych kandydatów, przewidziano na 10 i 11 marca. Później odbędzie się jeszcze 5 weekendowych spotkań.

- Tworzymy grupę ludzi, która nie tylko rozwija wspólną pasję, ale przede wszystkim chce pomagać uczestnikom wielickiego koncertu w jego pełnym przeżywaniu. Jestem pewna, że tak będzie i tym razem. Dlatego zachęcamy, aby wesprzeć nas swoim talentem - mówi A. Dziedzic.

Chór "Solnego Uwielbienia" powstał w 2014 roku. Oprócz oprawy muzycznej wielickiego koncertu uwielbienia śpiewał także podczas Światowych Dni Młodzieży i wydarzeń towarzyszących. W ubiegłych latach dla wieliczan zaśpiewali m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek i Arkadio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama