Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trenerze, potencjał jest

Dawid rzadko bywał w szkole, a dobrze się uczył, Kamil od zawsze wiedział, czego chce. Obu kibicują hierarchowie krakowscy, a Kamilowi to nawet... tanzański!

Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu, choć kilka lat temu rodzice przeprowadzili się do pobliskich Szaflar. – Chodziliśmy razem do Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Jak przystało na zawodnika, była to klasa o profilu sportowym – wspomina jego koleżanka ze szkoły (pragnie zachować anonimowość). Odkąd pamięta, Dawid bardzo poważnie podchodził do swojej pasji. – Już w gimnazjum był zaangażowany w skoki narciarskie. Przez ciągłe treningi, zawody itp. w okresie zimowym rzadko bywał w szkole, ale – jak widać – było warto. Zwłaszcza że nie odbiło się to na jego nauce – opowiada koleżanka zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego, który D. Kubacki wywalczył wraz z drużyną polskich skoczków narciarskich. Podkreśla jego niezwykłą skromność i otwartość. – Mimo że robi ogromną karierę, nadal jest tym samym kolegą, z którym można swobodnie porozmawiać i pożartować. Ostatnio udało mi się w tym utwierdzić podczas krótkiego spotkania po jednym z konkursów w Zakopanem – dodaje.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL