Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Krzyż wykuty z pocisku

Podczas Misyjnej Drogi Krzyżowej Prześladowanych fragmenty Pisma Świętego będą się przeplatały z historiami prześladowanych chrześcijan.

Nietypowa Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 2 marca w Wioskach Świata - Parku Edukacji Globalnej (Kraków, ul. Tyniecka).

- Na jedynej takiej mapie globu w Wioskach Świata w Krakowie zatrzymamy się w 14 krajach i na 14 stacjach Drogi Krzyżowej - mówi Sylwester Gaik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". - Zaczynając od Francji, a kończąc na Korei Północnej, poznamy tragiczne losy naszych braci i sióstr.

Modlącym się będzie towarzyszyć ikona "Nieśmiertelni", którą pobłogosławił bp Georges Abou Khazen z Aleppo. Umieszczono na niej metalowy krzyż, który otaczają zastępy świętych męczenników. Sam krzyż wykuto z pocisku rakietowego, który uderzył w chrześcijańską szkołę w Aleppo.

- Na Drogę Krzyżową zapraszamy zarówno członków krakowskich wspólnot, jak i wszystkich, dla których temat prześladowań jest ważny. Chcemy, aby to nabożeństwo miało również aspekt edukacyjny - podkreśla S. Gaik. Dodaje, że w rozważaniach kolejnych stacji Drogi Krzyżowej pojawią się fragmenty z Pisma Świętego oraz historie osób prześladowanych za wiarę, m.in. w Nepalu, Syrii, Chinach, Iraku i Peru.

Misyjną Drogę Krzyżową Prześladowanych współorganizują Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", Towarzystwo Ducha Świętego, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Schola Męska przy bazylice franciszkańskiej, wspólnota "Chrystus w Starym Mieście", Wspólnota Salezjańska "Ziemia Boga" oraz wolontariusze z "Góry Dobra".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama