Nowy numer 38/2023 Archiwum

Trzecia doba dla Pana

W 4 krakowskich kościołach i w tym roku trwać będą 24-godzinna spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Akcja pod hasłem "24 h dla Pana" to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w bulli Misericordiae vultus, wydanej w kwietniu 2015 roku, zachęcał, by przed IV niedzielą Wielkiego Postu całą dobę przeznaczyć na adorację Chrystusa Eucharystycznego oraz na sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.

"Inicjatywa ta powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do sakramentu pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, które w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum sakrament pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkości miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego" - napisał Ojciec Święty.

W tym roku doba dla Pana rozpocznie się więc w piątek 9 marca wieczorem w 4 krakowskich kościołach: Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (przy ul. Misjonarskiej - Eucharystii o godz. 20 będzie tu przewodniczył bp Damian Muskus), św. Brata Alberta (na os. Dywizjonu 303) oraz w bazylice oo. franciszkanów. Całodobowe czuwanie zakończy się natomiast Mszą św. o godz. 19 w bazylice oo. franciszkanów, gdzie Mszy św. będzie przewodniczył bp Jan Zając.

Do uczestnictwa w akcji zachęca Abp Marek Jędraszewski, który napisał do diecezjan specjalny list. Zwraca w nim uwagę, że w tym roku inspiracją dla wiernych będą słowa Psalmu 130: "Ty udzielasz przebaczenia". - Ojciec Święty pragnie, byśmy spojrzeli nie tylko na naszą grzeszność, ale przede wszystkim na wielkość Bożej przebaczającej miłości. W tegorocznym orędziu na Wielki Post papież pisze bowiem: "Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać" - zauważył arcybiskup.

Szczegółowy program akcji we wszystkich 4 kościołach można znaleźć na www.24hdlapana.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast