Komponuj z Janem Pawłem II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zaprasza do udziału w I Małopolskim Konkursie Pieśni Religijnej im. Jana Pawła II "Nie lękajcie się".

Wydarzenie jest organizowane z okazji obchodów 40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka. Jak podkreśla Magdalena Policha z IDM, konkurs dość mocno wyróżnia się na tle innych, podobnych wydarzeń.

- Zadaniem uczestników będzie bowiem skomponowanie utworu do słów zawartych w adhortacjach, encyklikach, listach czy homiliach św. Jana Pawła II. Uznaliśmy, że to bardzo ciekawy sposób, by kolejny raz przypomnieć nauczanie i wartości, które głosił Ojciec Święty - tłumaczy.

W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, a także chóry i schole działające w przedszkolach, szkołach, domach kultury, parafiach oraz stowarzyszeniach. Będą oni oceniani w czterech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, dzieci i młodzież szkolna, młodzież akademicka oraz dorośli.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia. Konkurs będzie miał charakter etapowy, a jego laureaci zaprezentują swoje dzieła na koncercie finałowym zaplanowanym na 28 października. Odbędzie się on w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.idmjp2.pl.

Organizatorami konkursu są: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej w Krakowie, Archidiecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..