Marek Kamiński na rekolekcjach z ks. Tischnerem

Odbędą się one już piętnasty raz w Ludźmierzu. Początek w najbliższy piątek.

Rekolekcje z ks. Tischnerem poprowadzi ks. dr Krzysztof Niedałtowski z Gdańska. Rozpoczną się one już w piątek 9 marca, a uczestników powita w Ludźmierzu tamtejszy chór "Magnificat" pod dyrekcją Adama Rajskiego. 

Z kolei po Mszy św. o godz. 20 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzą członkowie Związku Podhalan z Łopusznej. Pierwszy dzień rekolekcji jak zawsze zakończy się wieczornym spotkaniem z rekolekcjonistą w Domu Pielgrzyma.

Drugi dzień rozpocznie się nabożeństwem pokutnym o godz. 9. Poprowadzi je o. Piotr Jordan Śliwiński, dyrektor Szkoły Spowiedników. Później będą miały miejsce wykłady zaproszonych gości. "Jak pomóc bliźniemu?" - to tytuł wystąpienia prof. Mieczysława Ronkowskiego z Sopotu. Z kolei prof. Józef Borzyszkowski z Gdańska podejmie temat "Ksiądz Tischner - Janusz Pasierb, a nasze Małe Ojczyzny".

Po raz pierwszy w rekolekcjach z ks. Tischnerem wezmą udział Kaszubi. Bardzo ciekawie zapowiada się sobotnie popołudnie, kiedy to o godz. 14.30 rozpoczną się posiady góralsko-kaszubskie prowadzone przez dr Stanisławę Trebunię-Staszel z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Joannę Szroeder, mamę znanej polskiej wokalistki Natalii Szroeder.

Po posiadach zaplanowano spowiedź i projekcję filmu "Ojciec, czyli o Pieronku" w reżyserii Szymona Wróbla. O godz. 18.30 rozpocznie się Msza św. z nauką rekolekcyjną. Sobotni wieczór zakończy się niespodzianką dla wszystkich uczestników. W programie znalazł bowiem się jubileuszowy koncert góralsko-kaszubski pod hasłem "Rześkie nuty od morza do Tatr" w wykonaniu zespołu "Modraki" z Parchowa oraz zespołu "Majeranki" z Rabki.

Ostatni dzień rekolekcji zaplanowano na niedzielę 11 marca. Rozpocznie się on od modlitwy porannej w nowej kaplicy św. Jana Pawła II pod ołtarzem polowym w ludźmierskim sanktuarium. O godz. 9 odbędzie się Msza św. z nauką rekolekcyjną, a po niej spotkanie z Markiem Kamińskim, znanym polarnikiem i pielgrzymem. Poprowadzi je Joanna Podsadecka, autorka książki "Idź własną drogą".

Rekolekcje zakończą się wspólnym obiadem w jednej z nowotarskich restauracji. Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Drogami Tischnera" we współpracy z ludźmierskim sanktuarium.

W poprzednich latach gośćmi rekolekcji byli m.in. aktorka Anna Dymna oraz s. Anna Bałchan, pomagająca wychodzić kobietom z prostytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..