GN 33/2019 Archiwum

Pobiegnij dla osób bezdomnych

Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli można zgłosić się do drużyny biegowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, która 18 marca weźmie udział w XV Półmaratonie Marzanny.

Akcja tradycyjnie odbędzie się pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”. Drużyna Dzieła chce w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na problem, jakim jest bezdomność.

- Często na wiosnę zapominamy o problemach osób bez domu, bo bezdomność kojarzy nam się tylko z okresem zimowym. Tak jednak nie jest, dlatego przez nasze zaangażowanie w półmaraton chcemy głośno mówić o trudnej codzienności osób bezdomnych - mówi Justyna Nosek z organizacji.

Każdy, kto przystąpi do inicjatywy, otrzyma specjalną koszulkę z wymownym hasłem akcji. Oprócz niej, osoby bezdomne skupione wokół grupy wsparcia „Loretanin”, przygotowują dla biegaczy specjalne upominki.

Kto chce więc wystąpić w wiosennym krakowskim półmaratonie, powinien zgłosić swoją gotowość do 11 marca. Można to zrobić pisząc pod adres biegajzdzielem@dzielopomocy.pl.

- Problem bezdomności jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje i trzeba na niego zwrócić szczególną uwagę. Dlatego uważam, że warto skorzystać z każdej okazji, by o im mówić - podkreśla pani Kasia, jedna z 80 osób już zapisanych do drużyny.

W XV Półmaratonie Marzanny drużyna Dzieła pobiegnie już po raz szósty. Skład drużyny z roku na rok jest coraz większy - w roku 2017 w barwach Dzieła pobiegło prawie 100 osób. Na trasie biegu towarzyszyli im kibice - pracownicy i wolontariusze Dzieła z transparentami i okrzykami zagrzewającymi do sportowej walki.

W tym roku akcja biegowa wpisze się w kampanię społeczną Niestygmatycy.pl, prowadzoną w ramach Jubileuszowego Roku Ojca Pio. Jej celem są zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem stygmatyzacji osób bezdomnych oraz próba przełamania krzywdzących stereotypów, które często utrudniają ludziom bez domu powrót do samodzielnego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL