Nowy numer 39/2023 Archiwum

Modlitwa, tańce lednickie, filmy

Uczniowie nowotarskiej piątki w bardzo radosny sposób przeżywali rekolekcje wielkopostne.

Tematem wiodącym rekolekcji była osoba św. Jana Pawła II w związku z nadchodzącą 40-letnią rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie poznali ciekawostki z życia wielkiego Polaka, treść listów dzieci do Jana Pawła II i inne rozważania.

Dzieci podzieliły się też świadectwami wiary z rówieśnikami. 12-letni Karol przekonywał, że to Jezus i jego mama dają mu siły w zmaganiu się z nieuleczalną chorobą. Karol jest uczniem klasy piątej i jest ograniczony przez swoją chorobę fizycznie. Porusza się na co dzień na wózku inwalidzkim. Mimo to jest uśmiechnięty i nie okazuje swojego cierpienia. Jest wzorem nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli.

- Rekolekcje szkolne wiele mi dały. Po powrocie do domu rozmyślałam nad wszystkim co się działo. Karol pokazał mi, że warto walczyć o zdrowie i żeby cieszyć się każdym dniem. Bardzo mnie to świadectwo wzruszyło - mówiła jedna z uczennic.

Podczas rekolekcji w SP nr 5 działo się sporo ciekawych rzeczy. Uczniowie poznali tańce lednickie, zapoznawali się z fragmentami nauczania Jana Pawła II. Nie zabrakło też różnych prezentacji czy filmów.

Rekolekcje zorganizowały katechetki: Zofia Haas i Halina Turska, z pomocą pośpieszyli także Rycerze Kolumba, do których należy dyrektor placówki Krzysztof Kuranda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast